Auteur: John Kroon
Het leek weer zo’n Milaan-Sanremo te worden zoals al vele jaren de gewoonte is: een kopgroep rijdt vroeg weg – renners die verkeren in de wetenschap dat ze weliswaar zullen worden ingehaald, maar dan toch maar mooi langdurig op televisie te zien zijn. Tot slot blijft er dan nog één het langst weg om kort voor de Cipressa te worden ingehaald, met de complimenten voor zijn dapper doorzetten. Waarna een nog behoorlijk grote groep en masse over de Cipressa klimt.
Want aanvallen op de Cipressa, wie doet dat nog anno 2025? De commentatoren van Eurosport wisten het zeker: dat is zinloos, ‘ook van Pogačars kant,’ zei Jeroen Vanbelleghem. ‘Ik zie dat Pogačar niet bolwerken,’ beaamde Karsten Kroon. Waarna weer eens bleek dat niemand zo goed is in het voorspellen van de strategie van Tadej Pogačar als Tadej Pogačar. Hij had het vooraf als mogelijkheid genoemd en zie: hij viel aan op de Cipressa.
Dat bleek de inleiding tot een zeldzaam opwindende finale van deze monumentale klassieker. De mooiste sinds de televisie erbij is, zei Alessandro Petacchi, zelf winnaar in 2005, na afloop op de Italiaanse tv. Pogačar reed weg op de Cipressa, alleen Mathieu van der Poel en, soms wel, dan niet, dan toch weer wel, niet, wel, Filippo Ganna. Waardoor je de Italiaanse fans voortdurend ‘Pipo, Pipo’ kon horen roepen, alsof er een legendarische Nederlandse clown aan Milaan-Sanremo meedeed.
Drie renners voerden de spanning tot de laatste kilometers op, met een bijzondere winnaar: Mathieu van der Poel, de eerste Nederlander die erin is geslaagd dit monument voor de tweede maal te winnen. ‘Wie is de beste Nederlandse wielrenner aller tijden?’ vroeg iemand quasi retorisch.
Het was in de 118 jaar oude geschiedenis van Milaan-Sanremo toch al een bijzondere dag omdat voor het eerst sinds 2005 deze koers ook weer voor vrouwen werd georganiseerd. De terugkeer van de Primavera bleek mede mogelijk doordat de Ronde van Drenthe van de kalender is geschrapt – in Nederland komen ze nog steeds motoragenten tekort voor al die wielerwedstrijden en dan heb je ook nog eens die NAVO-top dit jaar in Den Haag. Denk eens aan het omgekeerde: dat bij de mannen Milaan-Sanremo vervalt, omdat ze ergens in het noorden de VAM-berg willen beklimmen als onderdeel van een lang parcours. Of dat de Italiaanse wielerbond moet vaststellen: we hebben te weinig poliziotti in moto.
Annemiek van Vleuten had vooraf gezegd dat de koers bij de vrouwen weleens eens stuk spannender zou kunnen worden dan bij de mannen – maar opnieuw bleek dat zelfs het verloop van Milaan-Sanremo niet altijd makkelijk te voorspellen is. Want eigenlijk was het een saaie wedstrijd. Hoewel de vrouwen veel minder kilometers in de benen hadden dan de mannen – feitelijk was er sprake van Genua-Sanremo – was er noch op de Cipressa, noch op de Poggio sprake van beslissende demarrages. Opwinding was er slechts in de laatste honderden meters en sprintster Lorena Wiebes ging als eerste over de streep.
Dus nog een historische gebeurtenis: nog nooit wonnen twee Nederlanders op één dag Milaan-Sanremo.
Foto: SANREMO, ITALY – MARCH 22 : Van Der Poel Mathieu (NED) of Alpecin – Deceuninck, Pogacar Tadej (SLO) of UAE Team Emirates – XRG, Ganna Filippo (ITA) of INEOS Grenadiers on the podium during the UCI WorldTour 116th Milan – Sanremo cycling race with start in Pavia and finish at the Via Roma in Sanremo on March 22, 2025 in Sanremo, Italy, 22/03/2025 ( Motordriver Kenny Verfaillie – Photo by Nico Vereecken / PhotoNews
Foto header: Sanremo – Italy – cycling – cyclisme – radsport – wielrennen – Tadej Pogacar (SLO – UAE Team Emirates – XRG) – Ganna Filippo (ITA / Team Ineos Grenadiers) – Van Der Poel Mathieu (NED / Team Alpecin-Deceuninck) – Cipressa climb pictured during the UCI WorldTour 116th Milan – Sanremo cycling race (289km) on March 22, 2025 in Sanremo, Italy, 22/03/2025 – Photo: Nico Vereecken/PN/Cor Vos © 2025